100 ‘Özel Çocuk’ Aileleriyle Birlikte Piknik’te Buluştu

Aileleriyle birlikte, Bornova Becker Spor’un Çiçekliköy Moment Parkta düzenlediği piknikte biraraya gelen özel çocuklar, animatörler eşliğinde düzenlenen etkinlikler ile gün boyunca doyasıya eğlendi. Adana’ da faaliyet gösteren İMC Pergola firmasının sponsorluğunda düzenlenen Zihinsel Engelli Çocuklar etkinliğinde, çocuklar Adana’ya selam ve sevgi iletirken, firma sahibi Kenan Aslan’a da “İyi ki varsın Kenan Amca” yazan dövizlerle teşekkür etti.

Bornova Becker Spor’un Sosyal Projelerinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Kebir, etkinliğin başından beri çok titiz çalıştıklarını, çocukların ulaşımından, yiyecek- içeceğine kadar hepsini büyük bir özenle organize ettiklerini ifade ederek, “amacımız onların 1 gün dahi olsa doyasıya eğlenmelerini ve mutlu olmalarını sağlamak. Etkinliği özellikle aileleriyle birlikte düzenledik, çünkü biliyoruz ki onların omuzlarındaki yük hepimizinkinden çok daha fazla. Piknikte annelerle tek tek sohbet ettik, sorunlarını dinledik, diğer ihtiyaçlarını tespit ettik. Bu tespitleri yeni projelerimiz için fikir olarak kayıtlarımıza aldık. Birlikte oyunlar oynadık, yarışmalar yaptık. Özel durumları nedeniyle çocuklarımızın sosyalleşebileceği alanlar çok kısıtlı, toplumda maalesef bir dışlanma yaşıyorlar. Oysa çocukluklarını yaşamak, her çocuk gibi oyunlar oynamak, mutlu olmak onların da hakkı. Bu anlamda bir katkımız olduysa ne mutlu bize.” Dedi.

Zihinsel Engelli Çocuklar projelerine sponsor olarak destek veren Adana firması İMC Pergole’ye de teşekkür eden Burcu Kebir, dileğimiz bu desteklerin artması. Maddi-manevi her destek, etkinliklerimize her katılım, bu etkinliklerin duyurulması, hepsi bizim için çok önemli. Ne kadar fazla kişiye ulaşıp destek alırsak hayata geçireceğimiz projeler de sayı olarak o kadar fazla olacaktır” dedi.